Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Plangere penala
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Plangere penala

Buna ziua,
Am depus o plangere penala in luna mai a anului trecut(2012) la care nici pana astazi nu am primit un raspuns,desi am mai trecut pe la Parchet sa ma interesez de stadiul acesteia.
Ce pot face in acest caz?
O sesizare la Prim procurorului sau o audienta la acesta.
Constantin A. Z. Ciurel, Consilier juridic
Am fost in audienta la prim-procuror si mi-a spus sa astept,sa mai trec,etc.
Chiar nu exista o alta cale?
Depuneti la Parchet o cerere prin care sa solicitati comunicarea stadiului cercetarilor.