avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 924 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Plangere penala
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Plangere penala

Buna ziua,
Am depus o plangere penala in luna mai a anului trecut(2012) la care nici pana astazi nu am primit un raspuns,desi am mai trecut pe la Parchet sa ma interesez de stadiul acesteia.
Ce pot face in acest caz?
O sesizare la Prim procurorului sau o audienta la acesta.
Ultima modificare: Vineri, 5 Iulie 2013
Constantin A. Z. Ciurel, Consilier juridic
Am fost in audienta la prim-procuror si mi-a spus sa astept,sa mai trec,etc.
Chiar nu exista o alta cale?
Depuneti la Parchet o cerere prin care sa solicitati comunicarea stadiului cercetarilor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Informatie liviuu liviuu Am facut o plangere penala la Parchet, a fost trimisa spre cercetare la politie, unde dupa 10 luni am facut o petitie la Inspectorat si mi s-a raspuns ca ... (vezi toată discuția)
Ancheta prelungita stefan_000 stefan_000 am un dosar, la udriste, pentru alcoolemie 1.05 in sange, cercetarea se afla in desfasurare de peste un an si 5 luni. Cum pot face sa urgentez finalizarea ... (vezi toată discuția)
Cercetari cu intarziere, ce e de facut? _Alin_ _Alin_ Anul trecut, am depus plangere la parchet si am asteptat să primesc raspuns. Vazand ca au trecut cateva luni de zile, fara sa primesc o soluție, am mers ... (vezi toată discuția)