Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Viza de flotant
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Viza de flotant

Locuiesc intr-un imobil inchiriat de firma la care lucrez (exista contract de inchiriere intre proprietar si firma la care sunt angajat, contract inregistrat la Finante).

Am nevoie de viza de flotant pe aceasta adresa.

Deoarece exista contract de inchiriere nu trebuie sa vina si proprietarul cu mine la sectia de politie, dar contractul de inchiriere este facut intre proprietar si firma. Este suficient contractul de inchiriere si o adeverinta de la firma prin care se justifica faptul ca sunt angajat?

Va multumesc anticipat.
Proprietarul imobilului trebuie sa vina cu dvs. pentru a va da acordul scris de primire in spatiu, fie personal, fie prin declaratie data la notar, ambasada sau consulat daca este in strainatate. Chiriasul nu poate lua chiriasi.