Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cheltuieli proces de mostenire - Recurs
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cheltuieli proces de mostenire - Recurs

Cheltuielile facute pentru si in timpul unui recurs la un proces de mostenire se suporta si de catre partea care nu a declarat recurs ?

Multumesc,
Cornel
Taxa de timbru se achită de către recurent, care poate cere obligarea părţii adverse la plata cheltuielilor în cazul admiterii recursului.
Cheltuielile de judecata se suporta de partea care a avut castig de cauza deci daca recursul este admis partea care nu a declarat recurs este obligata la plata acestora