Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire dupa 5 ani
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire dupa 5 ani

daca din toti mostenitorii doar unul a intretinut imobilul timp de 5 ani ceilalti sunt decazuti din drepturi?
Nu, insa cel care a intretinut imobilul poate sa le ceara despagubiri.