Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Înmatriculare automobil.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Înmatriculare automobil.

buna ziua am cumparat o masina in 2012 in luna iunie de la un prieten am mers la un birou de acte auto si am incheiat un contract masina provine din anglia as vrea sa o imatriculez fara taxa de mediu prin partaj dar cum sa fac sa cedez cota de jumate altui prieten ca sa fim 2 propietari si apoi sa partajem sa ramin eu singur propietar
daca exista si alt mod asi vrea sa stiu cum sa fac sa fie bune si legal va multumesc
Un autoturism nu poate figura pe doua roluri fiscale distincte
Intre 2 prieteni nu se poate partaja un auturism