Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale O societate din Germania poate inchiria un birou in ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

O societate din Germania poate inchiria un birou in Romania?

Buna ziua ,
Angajatorul meu este o socitate din Germania cu forma juridica GmbH .
Intrebarea este poate aceasta societate sa inchireze un birou in Romania pentru departamentul de IT al societati ?
Este legal sa isi relocheze aici un departament (ca si societate din Germania) ?
Trebuie deschis un punct de lucru in Romania ?

Va rog sa ma ajutati cu un sfat , multumesc !
Orice firma este libera sa isi infiinteze sucursale/puncte de lucru sau sa isi relocheze activitatea in orice tara din lume.
Ma refeream la faptul ca abele tari sunt in UE si ma gandeam ca este mai usor dar din cate inteleg eu trebuie sa infiintam aici o societate , nu putem lucra pe societatea din Germania ?