Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ordonanta prezidentiala
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Ordonanta prezidentiala

buna ziua...vreau sa stiu daca am dreptul sa solicit ordonanta prezidentiala pt stabilirea unui program de vizitare al unui minor...ma intereseaza deasemenea in cat timp de judeca aceasta ordonanta. Multumesc
Aveti dreptul sa solicitati un astfel de program printr-o OP care, cel putin la nivel teoretic, se va judeca de urgenta, stabilind masuri vremelnice de vizitare pana la definitivarea lor prin sentinta de divort/stabilire custodie.