Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cat este somajul
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cat este somajul

Cum se calculeaza somajul? Ce procent din salariu se calculeaza? Este in functie de venit?
Pentru raspuns, cititi , va rog, acest topic : www.avocatnet.ro/content/for...
somajul se calculeaza in functie de vechime si salarul din ultimele 9 luni este un procent de 3% daca ai pana la 5 ani de vechime , intre 5 si 10 ani 5% si peste 10 ani nu stiu sigur cat e procentul la care se adauga si 75% din salariul minim pe economie .