avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1232 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Acte necesare pentru incheierea cun contract de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Acte necesare pentru incheierea cun contract de vanzare si plata impozit

De ce acte am nevoie si cit impozit trebuie sa platesc cind vind apartamentul ??
Cel mai recent răspuns: Rudolf999 , utilizator 21:11, 12 Iulie 2013
[ link extern ]
- impozitul pe venit din transferul proprietatilor imobiliare este de 2% sau 3% din valoare in functie de anul dobandirii imobilului
Multumesc frumos de ajutorul acordat .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozit la vanzarea unui apartament ioana2_7 ioana2_7 Imi puteti spune daca pentru o persoana fizica proprietara a unui apartament de 2 ani se percepe acel impozit de 10% din 1 mai, sau este valabil numai pentru ... (vezi toată discuția)
Impozit pe venitul rezultat din vanzarea terenului? ContSters77797 ContSters77797 Vanzatorul unui teren trebuie sa plateasca vreun impozit la stat pentru venitul rezultat din vanzarea acelui teren? Daca da, cum se calculeaza acest impozit? (vezi toată discuția)
Cumparare garsoniera (apartament) Cristi Cristi Cristi Cristi Buna ma puteti ajuta si pe mine cu o informatie,la cumpararea unuei garsoniere sau apartament de ce am nevoie ( ma refer la acte) ? Si ce anume trebuie sa ... (vezi toată discuția)