Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Acte necesare pentru incheierea cun contract de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Acte necesare pentru incheierea cun contract de vanzare si plata impozit

De ce acte am nevoie si cit impozit trebuie sa platesc cind vind apartamentul ??
[ link extern ]
- impozitul pe venit din transferul proprietatilor imobiliare este de 2% sau 3% din valoare in functie de anul dobandirii imobilului
Multumesc frumos de ajutorul acordat .