Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... De ce in Kosovo a intervenit NATO si nu ONU?
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

De ce in Kosovo a intervenit NATO si nu ONU?

In conflictul din Kosovo au intervenit trupele NATO pentru a pune capat purificarii etnice pornite la ordinul lui Milosevici. De ce nu au intervenit trupele ONU, organizatie care promoveaza pacea si trimite trupe de mentinere a pacii in zonele de conflict? In plus, NATO nu a avut avizul ONU in respectivul conflict, intrucat nu toti membrii consiliului permanent au fost de acord cu interventia trupelor. Asadar, de ce nu a intervenit ONU si si-a asumat raspunderea NATO, organizatie ai carei membri nu aveau absolut nimic de-a face cu respectivul conflict?
xthunder, utilizator
documentul original, in germana, ar fi asta...(da' asa e, de unde stim cat e de "original"?!:rolleyes:)
[ link extern ]

traducere si ceva comentarii...
Correspondence between German Politicians Reveals the Hidden Agenda behind Kosovo’s “Independence”
[ link extern ]

ContSters257414, utilizator