Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Despre atributiile unui postas
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Despre atributiile unui postas

Buna ziua !Vreau sa stiu si eu daca un postas care distribuie pensii(si intre pensionarii se afla si socrii lui) el poate sa semneze cupoane si sa opreasca pensiile lor daca el nu are imputernicire de la ei semnata la notar ? specific ca ei nu stau in aceeasi casa .Va multumesc si astept raspuns.
Nu ,oficiatul postal nu are autoritatea si competenta sa semneze documente in locul titularului drepturilor de pensie
Daca va confruntati cu aceasta situatie,sesizati oficial dirigintele oficiului postal al carui angajat este postasul in cauza