Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... cerere program de vizita
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

cerere program de vizita

Buna ziua,
Cum si cand pot depune, la dosar, cererea pt. programul de vizita al copilului? A doua infatisare este pe 23 mart.. Se poate depune la inceputul sedintei de judecata sau e obligatoriu la registratuura inainte de termen?

Multumesc,
Nu este obligatoriu sa depuneti actele la Registratura. Puteti sa le depuneti si in sedinta, dar nu la inceput, ci in momentul cand se striga dosarul dvs. Imediat dupa ce se striga dosarul, veti cere incuviintarea judecatorului de a depune programul de vizitare.