Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Adeverinta venit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Adeverinta venit

Buna ziua!
avem un salariat care doreste sa-si ia CIC in locul mamei, copilul fiind nascut in luna Ian. 2013. Doresc sa ma lamuriti cu raspunsul la urmatoarea intrebare: la completarea adeverintei de venit tip vom complete veniturile aferente ultimelor 12 luni anterioare nasterii copilului sau veniturile aferente ultimelor 12 luni anterioare suspendarii CIM?
In asteptarea raspunsului d-stra va multumesc si va doresc o zi buna!
mirelanicola.72, utilizator
Se completeaza veniturile realizate in ultimele 12 luni anterioare datei nasterii copilului.
Va multumesc!
va mai deranjez cu o intrebare: daca in interiorul acelor 12 luni (anterioare datei de nastere a copilului) salariatul a avut cateva luni fara nici un venit realizat, voi completa rubric lunii respective cu 0?
Pentru acele luni veti completa venituri realizate = 0
Va multumesc!!!!
O ultima intrebare: daca salariatul nu se incadreaza pentru idemnizatia CIC si CIM-ul a fost deja suspendat in revisal cum se poate proceda pentru incetarea acestei suspendari si ce acte sunt necesare la dosarul angajatului pentru a putea opera in revisal?