Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Dauna RCA
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Dauna RCA

Am provocat un accident auto a carui 'victima' a fost un stalp va rog sa imi spuneti cine trebuie sa plateasca reparatia stalpului eu sau asiguratorul RCA
Multumesc
Asiguratorul de raspundere civila, in baza contractului de asigurare trebuie sa plateasca dauna.
Pagubitul adica cei de la strazi au dreptul sa nu accepte sa plateasca asigurare si sa ma dea in judecata pe mine pentru plata reparatiei tencuieli
Daca nu am anuntat asiguratorul imediat dupa accident de lovirea stalpului si l-am anuntat dupa cateva luni adica atunci cand am primit devizul de plata mai am sanse sa scap de plata reparatiei stalpului
Aveti un proces verbal eliberat de politie, la acel moment?
Da am proces verbal eliberat de politie la momentul accidentului