avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 790 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Dauna RCA
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Dauna RCA

Am provocat un accident auto a carui 'victima' a fost un stalp va rog sa imi spuneti cine trebuie sa plateasca reparatia stalpului eu sau asiguratorul RCA
Multumesc
Cel mai recent răspuns: andreea-ada , utilizator 16:42, 25 Iulie 2013
Asiguratorul de raspundere civila, in baza contractului de asigurare trebuie sa plateasca dauna.
Pagubitul adica cei de la strazi au dreptul sa nu accepte sa plateasca asigurare si sa ma dea in judecata pe mine pentru plata reparatiei tencuieli
Daca nu am anuntat asiguratorul imediat dupa accident de lovirea stalpului si l-am anuntat dupa cateva luni adica atunci cand am primit devizul de plata mai am sanse sa scap de plata reparatiei stalpului
Aveti un proces verbal eliberat de politie, la acel moment?
Da am proces verbal eliberat de politie la momentul accidentului

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Un sfat va rog, ce sa fac pe mai departe? abruzzi abruzzi buna ziua. deci o sa va explic pe scurt ce problema am.... in urma unui accident auto provocat de mine a fost deteriorat un stalp de circulatie... politia a ... (vezi toată discuția)
Accident tanchistu tanchistu Buna ziua. Am avut un accident rutier de curand in care eu am fost vinovat (nu am acordat prioritate). Acum celalalt conducator doreste sa ii platesc ... (vezi toată discuția)
Problema asigurare astra cristi1974 cristi1974 Buna seara.Am si eu o mare problema pe care sper sa o rezolv pe acest site.DECI: IN 25-10-08 am cumparat un vehicul din bucuresti,eu locuind in Curtea de ... (vezi toată discuția)