Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Timbru de mediu
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Timbru de mediu

Buna tuturor,am o intrebare daca ma puteti ajuta .
Detin un autoturism Dacia Logan si urmeaza sa plec din tara pt mult timp,as vrea sa ii dau masina tatalui meu sa o trec pe numele lui fara bani fara nimic ,masina ii din 2006 acum intrebarea mea e ,tatal meu mai plateste timbrul de mediu ?
Da, va plati timbrul de mediu, indiferent de modul in care ii veti transmite proprietatea asupra masinii.
Daca se transmite si se face partaj NU se plateste timbru de mediu!!