avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 315 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Timbru de mediu
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Timbru de mediu

Buna tuturor,am o intrebare daca ma puteti ajuta .
Detin un autoturism Dacia Logan si urmeaza sa plec din tara pt mult timp,as vrea sa ii dau masina tatalui meu sa o trec pe numele lui fara bani fara nimic ,masina ii din 2006 acum intrebarea mea e ,tatal meu mai plateste timbrul de mediu ?
Cel mai recent răspuns: pop sorin , utilizator 17:56, 19 Iulie 2013
Da, va plati timbrul de mediu, indiferent de modul in care ii veti transmite proprietatea asupra masinii.
Daca se transmite si se face partaj NU se plateste timbru de mediu!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asigurare rca coproprietar klose klose Bună ziua. Mă aflu în situația de a fi moștenitorul unui autoturism de la fratele meu. Eu dețin 50 % din autoturism, iar părinții mei ... (vezi toată discuția)
Oug 9/2013 - timbrul de mediu pentru autovehicule calinescudan calinescudan Buna ziua, Tatal meu a decedat in urma cu aproximativ 3 ani si jumatate. In afara de locuinta (apartament) aflata in proprietatea sa, se afla si un autoturism ... (vezi toată discuția)
Evitare rca foarte scump jeoanesss jeoanesss Am o masina inmatriculata pe numele meu, mai exact o dacia solenza. Eu am 21 ani si am inmatriculat masina pe numele meu printr-o jotarare judecatoreasca ... (vezi toată discuția)