Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dobandire titlu proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dobandire titlu proprietate

buna seara! bunicii mei locuiesc la tara, au un teren si o casa, insa nu poseda acte de proprietate.terenul este mostenire de la parintii bunicului iar casa a construit-o bunicul.bunicul doreste acum sa vanda, dar nu poate deoarece nu are acte de proprietate...care este varianta cea mai rapida si mai putin costisitoare de a obtine acte/titlu de proprietate?va multumesc!
Buna ziua,
Prin promovarea in instanta a unei actiuni de uzucapiune.