avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 562 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Incetare contact comodat auto
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Incetare contact comodat auto

Sunt titular de Intr.Individ. si am contract de comodat (inregistrat la Finante) pt.auto propriu - deplasare de la sediu la locul de desfasurare a activitatii si retur.
De 2 saptamani am achizitionat auto pe Intrpr.Individ.pe care urmeaza sa o inmatriculez pe Intrpr.Individ.
Ce trebuie sa fac cu contractul de comodat existent?
Cel mai recent răspuns: Otiliamonica1976 , utilizator 10:36, 17 Iulie 2013
Incheiati o Conventie de reziliere a contractului de comodat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cheltuieli deductibile transport cristian_conea cristian_conea Buna ziua, Sunt titular de intrepr.indiv. (nu am angajati) si am contract de comodat pt.auto proprietate personala; asa cum mi s-a spus de la Adm.financiara, ... (vezi toată discuția)
Inregistrari pt. mijloc fix/obiect inventar/consumabil cristian_conea cristian_conea sunt titular intrepr.individ.si conduc contabilitatea in partida simpla. as dori sa ma pun la punct cu inregistrarile ce trebuiesc facute pt. mijloc fix / ... (vezi toată discuția)
Registrul inventar cristian_conea cristian_conea Buna ziua, Cu ce trebuie completat registrul inventar (sunt titularul unei intrepr.indiv.)? (vezi toată discuția)