Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Incetare contact comodat auto
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Incetare contact comodat auto

Sunt titular de Intr.Individ. si am contract de comodat (inregistrat la Finante) pt.auto propriu - deplasare de la sediu la locul de desfasurare a activitatii si retur.
De 2 saptamani am achizitionat auto pe Intrpr.Individ.pe care urmeaza sa o inmatriculez pe Intrpr.Individ.
Ce trebuie sa fac cu contractul de comodat existent?
Incheiati o Conventie de reziliere a contractului de comodat.