Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Decizie pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Decizie pensie

Buna ziua.
Am depus dosarul pe 7iunie cu toate actele mai putin una.
Hartia asta de la ITM am depus-o pe 17iulie.
Aproximativ cam la ce data ar fi posibil sa primesc decizia?

Toate bune.
Legea 263/2010

ART. 106

(1) Admiterea sau respingerea cererii de pensionare se face prin decizie emisa de casa teritoriala de pensii, respectiv de casa de pensii sectoriala, in termen de 45 de zile de la data inregistrarii cererii.

Din anumite motive,acest termen se depaseste.

Daca vedeti ca intarzie prea mult,faceti o interventie aici:

[ link extern ]

In interventie precizati nr.dosarului,ziua,luna si anul depunerii,si casa locala de care apartineti.

Posibil sa primiti decizia de pensionare chiar dupa 4-5 luni.