Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune - Hot. definitiva si irevocabila
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune - Hot. definitiva si irevocabila

Daca Instanta s-a pronuntat intr-un proces de mostenire, si niciuna dintre parti nu solicita recurs in termenul de 15 zile,
Exista vreun termen minim de la luarea la cunostinta, dupa care se poate solicita o Hotarare Definitiva si Irevocabila? Care este acel termen limita?

Va multumesc,
Cornel
Daca in termenul de 15 zile de la comunicare nici o parte nu a facut recurs atunci puteti solicita legalizarea hotararii dupa acest termen.
Mai inainte se comunica hotararea instantei.
Daca nu s-a facut tranzactie se discuta dupa comunicarea hotararii si implinirea termenului caii de atac.

avocat Claudiu lascoschi