avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 866 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salarizare si sporuri
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salarizare si sporuri

Am o problema mai complexa, pe care va rog sa ma ajutati in a ma elucida
1,sunt angajata la o institutie publica, din anul 2001, unde am ocupat in anul 2008, prin concurs postul de
sef serviciu financiar. In anul 2011, cand directorul economic a iesit la pensie, pe acest post a fost numit un
angajat cu functie de executie in acel moment, acordandu-i se sporul de conducere aferent functiei de director economic,
in acelasi timp acelasi angajat preluand si atributiile functiei de director adjunct, eu preluand atributiile functiei de director economic, fara modificarea drepturilor salariale. Va rog sa imi spuneti daca in acest caz, legal am sau nu dreptul la recompensarea preluarii atributiilor directorului economic prin acordarea sporului de conducere aferent.

2, in cazul in care demisionez din functia de sef serviciu financiar, revenind pe postul de executie( economist I),
care ar fi salariul dupa aplicarea noii grile de salarizare,
pentru alte clarificari, ma puteti contacta la e mail onic992@gmail.com

va multumesc
Ultima modificare: Sâmbătă, 20 Iulie 2013
Cornel Vasile, Consilier juridic

Alte discuții în legătură

Drepturi salariale gabrielanikola gabrielanikola Buna ziua, Am rugamintea de a ma ajuta sa rezolv doua spete, legate de incadrarea personalului in institutiile publice, in urma aplicarii legii ... (vezi toată discuția)
Ajutor! stefan_ruxandra stefan_ruxandra buna seara, va prezint si eu urmatoarea situatie si va rog mult sa ma ajutati. o pers este angajata in august 2007 ca adjunct sef depozit la o firma. intre ... (vezi toată discuția)
Reincadrarea sefilor de birou rebeca macovei rebeca macovei Unde anume scrie in legea salarizarii unice sau in OG Nr.1/2010, ca trebuie sa mi se ia sporul de conducere daca nu am studii superioare, pentru ca se ... (vezi toată discuția)