avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 519 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Licentiat in stiinte administrative - ocupatii posibile
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Licentiat in stiinte administrative - ocupatii posibile

Ce posturi poate sa ocupe un licentiat in stiinte administrative ? Va multumesc !
Cel mai recent răspuns: Mihai Lupu , Consultant asigurari 18:11, 30 Iulie 2013
Teoretic, orice post ce presupune competente in administrarea patrimoniului
unor entitati cu statutut juridic, fie ca sunt societati comerciale, sau organizatii nonguverrnamentate. Practic, orice functie in carei fisa este mentionata cerinta privind existenta diplomei de licenta in stiinte admimnistrative.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incadrare angajat IonD IonD Buna ziua, Supun discutiei urmtoarele situatii: 1. Care este incadrarea in COR. pentru un absolvent de ASE. Bucuresti,, Facultatea de Management, ... (vezi toată discuția)
Vechime in profesii juridice, inainte de a obtine licenta? COSTACHE AURORA COSTACHE AURORA Doresc sa supun atentiei dumneavoastra urmatoarea situatie: sunt angajata de mai bine de un an de zile ca si consilier juridic angajata cu contract de munca in ... (vezi toată discuția)
Studii universitare de licenta cu diploma cerute la posturi bugetare 9lucia 9lucia am terminat Facultatea de stiinte politice si administrative Babes-Bolyai, 3 ani la zi si mi-am luat licenta. Sunt interesata daca studiile mele sunt bune sau ... (vezi toată discuția)