Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Evacuare copii majori
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Evacuare copii majori

Avand copiii majori pot fi evacuati din casa sau nu?
Daca sunt majori, nu mai au drept la intretinere si nici nu sunt coproprietari, a, pot fi evacuati.
Va trebui sa apelati pt asta la instanta, nu ii puteti lua de mana si da afara pur si simplu.
Depinde, cum spunea si colega, cat de mari sunt, daca mai sunt la scoala, daca au venituri si care sunt motivele in general.
Dar da, se pot evacua, in principiu.