avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1083 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Evacuare copii majori
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Evacuare copii majori

Avand copiii majori pot fi evacuati din casa sau nu?
Cel mai recent răspuns: Liliana Gradinaru , Avocat 08:21, 24 Iulie 2013
Daca sunt majori, nu mai au drept la intretinere si nici nu sunt coproprietari, a, pot fi evacuati.
Va trebui sa apelati pt asta la instanta, nu ii puteti lua de mana si da afara pur si simplu.
Depinde, cum spunea si colega, cat de mari sunt, daca mai sunt la scoala, daca au venituri si care sunt motivele in general.
Dar da, se pot evacua, in principiu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună seara mă confrunt și eu cu o problemă foarte gravă ... Rita Mihaela Rita Mihaela Bună seara mă confrunt și eu cu o problemă foarte gravă ...o să vă spun pe scurt problema mea Am fost căsătorită timp de 25 de ani, fostul soț a ... (vezi toată discuția)
Fiul meu ma impiedica sa imi folosesc apartamentul wazz wazz Buna ziua Fiul meu student, major, a inlocuit butucul de la usa de intrare in locuinta mea proprietate personala si a schimbat broastele de la dormitoarele ... (vezi toată discuția)
Dreptul copilului major după divorț anyavass anyavass După un divorț în urma căruia nu s-a făcut încă partaj ,copiii majori pot fi dați afară din casă de tata fara acordul mamei chiar daca și mama și ... (vezi toată discuția)