avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 436 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pentru persoanele pensionate de boala exista ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pentru persoanele pensionate de boala exista facilitati la infiintare firma?

buna ziua...sint pensionat de boala handicap gr 2....as dori sa-mi deschid o firma si as vrea sa stiu care sint pasii pe care trebuie sa-i urmez pentru a putea infiinta o firma , care varianta m-ar avantaja sau dezavantaja in privinta taxelor si impozitelor catre stat...srl , pfa , sc , etc....si care ar fi beneficiile acestora adica in ce priveste csa , pensii , angajari de personal , tva , scutiri , reinvestire profit , etc...

Alte discuții în legătură

Afacere si avantajele/dezavantajele pt.persoanele cu handicap pensionate de boala vlademagda vlademagda buna ziua...sint pensionat de boala cu handicap gr.2 definitiv...ceea ce as vrea sa stiu este urmatoarele...1. pot sa imi deschid o firma de comert ... (vezi toată discuția)
Pfa si srl ContSters87904 ContSters87904 Ce avantaje si dezvantaje prezinta un SRL si un PFA? (vezi toată discuția)
Pfa sau srl mihai_dmc mihai_dmc Buna ziua, Am deja un SRL si as dori sa imi fac si un PFA (persoana fizica autorizata). As avea cateva intrebari: 1. In privinta raspunderii in fata legii, ... (vezi toată discuția)