Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Cum se evalueaza gradul de handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Cum se evalueaza gradul de handicap

mama mea a fost incadrata in gradul de handicap accentuat cod handicap 1 cod boala G20 in 05 .01.2012 iar acum la o noua evaluare dupa 18 luni i sa acordat pe acelas cod de boala acelas cod handicap ,se incadreaza in grad de handicap MEDIU.N-i sa spus ca putem face contestatie in care sa motivam....Ce anume motive sa trec din moment ce starea sanatatii mamei mele e vizibil mai grav dat fiind ca parkinsonul nu se vindeca ci tot mai tare se agraveaza.Va multumesc.
Formulati contestatie la comisia superioara de expertiza medicala persoane cu handicap in care detaliati concret aspectele mentionate in postarea dvs pe forum