avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 748 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Presedinte demisionar- cine semneaza chemarea in ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Presedinte demisionar- cine semneaza chemarea in instanta a restantierilor?

Presedinta as. noastre de proprietari a demisionat acum 3 saptamani, trebuie sa dam in judecata 2 restantieri, cine semneaza toate cele necesare?

Este convocata adunarea generala pe 12 august (desi nu sunt sigur ca se va putea alege un presedinte chiar si atunci...), pana la alegerea unui presedinte, putem face ceva cu restantierii?

Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: elga50 , moderator 13:24, 24 Iulie 2013
Da, unul din membrii comitetului executiv care e pe post de vicepresedinte.
Daca nu aveti asa ceva sa fie numit unul degraba dintre membrii comitetului executiv si sa semneze documentele.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Delegare 123321123 123321123 presedintele a demisionat,vicepresedintele nu mai poate indeplini atributiunile presedintelui...poate delega orice persoana pt indeplinirea atributiilor sau ... (vezi toată discuția)
Demisie presedinte asociatie Dana Marin Dana Marin Am demisionat ieri din functia de presedinte al asociatiei. Am inregistrat demisia si am afisat-o in bloc. Am convocat in termen de 10 zile adunarea ... (vezi toată discuția)
Demisie pandatao pandatao Buna ziua! Ce se intampla in situatia in care presedintele unei asociatii isi da demisia, Il numeste pe singurul membru ramas in Comitetul Executiv ca sa ... (vezi toată discuția)