Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Presedinte demisionar- cine semneaza chemarea in ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Presedinte demisionar- cine semneaza chemarea in instanta a restantierilor?

Presedinta as. noastre de proprietari a demisionat acum 3 saptamani, trebuie sa dam in judecata 2 restantieri, cine semneaza toate cele necesare?

Este convocata adunarea generala pe 12 august (desi nu sunt sigur ca se va putea alege un presedinte chiar si atunci...), pana la alegerea unui presedinte, putem face ceva cu restantierii?

Va multumesc.
Da, unul din membrii comitetului executiv care e pe post de vicepresedinte.
Daca nu aveti asa ceva sa fie numit unul degraba dintre membrii comitetului executiv si sa semneze documentele.