Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Modificare unilaterala a contractului cu banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Modificare unilaterala a contractului cu banca

Buna ziua,
Eu am cont la o banca comerciala (romana) pe care am facut un descoperit de cont acum cativa ani. Mi-am pierdut locul de munca, am fost trimis in somaj si nu am putut acoperi suma respectiva intr-un timp rezonabil.
Am depus sume mai mici dar lunare pentru a-mi arata intentia de a acoperi descoperitul.
Banca mi-a transformat decoperitul in credit fara sa ma anunte si sa ma cheme pentru a semna un act aditional sau un nou contract.
Este legala miscarea aceasta?
Multumesc anticipat pentru raspuns.
pana nu va duceti sa vedeti concret despre ce este vorba nu are nimeni cum sa va spuna. in principiu o asemenea invitatie este legala.
Nu este vorba de o invitatie ci efectiv despre o modificare.
Am fost notificat ca s-a efectuat deja modificarea.