Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... modificare Legea 76/2002
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

modificare Legea 76/2002

Buna ziua,
In MOF 457/24 iulie 2013 s-a publicat Legea 250, pentru modificarea si completarea Legii 76/2002. Printre altele, angajatorii sunt obligati sa anunte AJOFM ocuparea posturilor declarate vacante in termen de o zi de la data ocuparii lor.
Intr-adevar, printre multitudinea de modificari aduse Legii nr.76/2002 se afla si aceasta.

Legea nr.250/2013 poate fi accesata aici
[ link extern ]
Exista un formular in acest sens? Sau aveti sa ne dati un model?

Multumesc.
Nu stiu daca exista un formular tipizat inca, dar se poate modifica tipizatul pentru SITUAŢIA privind locurile de muncă vacante , astfel :

SITUAŢIA privind locurile de muncă ocupate

A. Date de identificare a angajatorului:
Denumire / nume………………………………….…………………
Codul unic de înregistrare / codul fiscal.................………………
Cod CAEN..............................................................………………….
Forma de propietate................................................…………………
Forma de organizare...............................................…………………
Marime (număr de personal)..................................…………………
Adresa.....................................................................………………….
Telefon / fax . ........................................................…………………..
Email / pagina internet...........................................…………………

B. Date privind locurile de muncă ocupate

Denumire ----- cod COR ---- data inceperii activitatii

Director general
sau altă persoană autorizată

Da, aveti dreptate.

Au aparut Normele metodologice? Stiti cumva daca s-a modificat formularistica pentru acordarea subventiei la angajarea unui absolvent?

Multumesc.
Din cate cunosc inca nu s-au efectuat modificarile la Normele metodologice,