Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Urgent!! - cumparare imobil cu procura
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Urgent!! - cumparare imobil cu procura

Buna ziua as avea si eu nevoie de niste informatii,problema mea este urmatoare:-doresc sa cumpar o casa intr-un sat(la tara) eu momentan nu ma aflu in Romania intrebarea mea este-As putea face o procura surorii mele ca sa poata merge la notar sa intemeieze actul de vanzare-cumparare in locul meu? -Ce acte trebuie sa avem;-eu si vanzatorul? cum am vorbit cu diversi notari si eu si vanzatorul si de dau detalii diverse unul de altul suntem nelamuriti.An citeva zile va fi gata cartea funciara si inca nu am gasit un notar care sa ne lamureasca corect cu ceia ce ne trebuie (telefonic,ptr.ca eu nu sunt in tara iar vanzatorul nu locuieste in lacalitatea unde se afla imobilul).V-a multumesc..!
:(
v-a multumesc! si v-a urez
seara placuta!