Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Infiintare sucursala pentru un operator economic ...
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Infiintare sucursala pentru un operator economic straina

o firma straina este obligata sa isi infiinteze sucursala in Romania ca sa poate participa ca asociat la licitatii?
Nu
Din punctul de vedere al regelementarilor din domeniul achizitiilor publice nu insa ar fi recomandabil sa verificati si din punct de vedere fiscal diverse regelementari cum ar fi regelementarile privitoare la sediul permanent.