Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Certificat constatator ONRC se elibereaza numai din ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Certificat constatator ONRC se elibereaza numai din localitatea unde e sediul social?

Buna ziua,
un certificat constatator se poate elibera de orice Oficiu al Registrului Comertului, indiferent de sediul social si fara a avea puncte de lucru (sediul social este la vaslui si vreau sa-mi elibereze un certificat constatator ONRC Galati - e posibil?)?
Solicitarea pentru certificat constatator trebuie sa o faceti la Registrul Comertului din judetul respectiv. Puteti sa incercati sa vedeti daca accepta trimiterea prin fax si mai apoi prin posta a cererii si a dovezii de plata.
Este posibil,orice oficiu poate sa elibereze certificat constatator,nu are importanta unde se afla sediul social.
Stefan Bicov, Avocat