Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Partaj neefectuat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Partaj neefectuat

Buna ziua,
Am o nelamurire...speta este urmatoarea,
Contract de apartament , 2 proprietari (sot si sotie), urmeaza divortul , nu se face partaj, dar unul dintre soti acumuleaza o datorie in afara Romaniei ( destul de maricica 13000 de euro) , ce se poate intampla daca acea datorie este preluata de vreo companie de recuperari , daca sotul dator nu are alta proprietate decat acea impreuna cu sotul /sotia, se poate ataca cumva acel apartament , ma refer la o eventuala executare pe apartament ?! (daca sunt 2 proprietari)
Buna ziua,
Da se poate pune problema executarii silite a apartamentului.
av. Gabriel Klein Kiritescu
Da va poate executa, atata timp cat bunul respectiv apare si pe numele sotului dumneavoastra#-o
Ma puteti ajuta va rog cu vreun articol unde sa pot studia mai pe indelete problema?Va rog mult.
Si inca ceva , ce procedura exista ca el (sotul dator) sa treaca partea lui sotiei?
Multumesc
Buna ziua,
partajul si iesirea din indiviziune aratand ca el nu a contribuit la achizitionarea imobilului pana la divort si nici dupa.
av. Gabriel Klein Kiritescu
:offtopic: Interventie moderator
@ InnA29

Incercati sa nu mai deschideti mai multe topicuri cu aceeasi problema. In caz contrar, topicurile si/sau raspunsurile in plus vor fi sterse de administratori sau moderatori.

Va rog sa urmariti si sa postati nelamurile dvs pe celalat topic deschis de dvs aici:
www.avocatnet.ro/content/for...