Forum Discuţii juridice Executare silită Somatie de executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Somatie de executare silita

Buna ziua.
in 2008 am contractat un credit care nu am reusit sa-l achit. Creditul a fost contractat in baza salariului. nu am girat cu bunuri. Am primit acasa o somatie de plata in 24 de ore de la primirea somatiei altfel vor trimite executorul sa-mi scoata la licitatie bunurile chiar si a tertilor. Intrebarea mea este daca e posibil asa ceva daca eu nu am girat cu bunuri si am un salariu. Prima data nu ar trebui infiintarea unei propriri? Multumesc.
daca aveti bunuri pe dvs pot sa le vanda pana la acoperirea debitului dar mai dureros este ca vaeti achita si cheltuielile de executare silita care inseamna ceva banuti#-o
Nu este adevarat ca nu ati garantat cu nimic, ati garantat cu toate bunurile prezente si viitoare din patrimoniul dvs. Se pot executa simultan toate bunurile, pana se recupereaza intreaga creanta a bancii, plus cheltuielile de executare.