avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 891 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Certificat Atestare Fiscala persoane juridice 2013
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Certificat Atestare Fiscala persoane juridice 2013

Stie cineva ce taxa trebuie platita pentru eliberarea certificatului de atestare fiscala pt. persoane juridice - la cererea adminstratorului firmei respective?
Daca a fost cineva cat mai recent...la Finante-Ploiesti
Stiu ca se percepe taxa de timbru...adica?
Am citit OG 29/2012.
Cel mai recent răspuns: claudia_d , utilizator 09:15, 31 Iulie 2013
2 ron si 3-5 zile de asteptat



"eliberarea certificatului de atestare fiscală pentru persoane juridice
Documente necesare
Dosar cu şină;
cerere tip, completată obligatoriu cu nr.de tel. fix real;
copie C.I. / B.I. şi împuternicire pt. delegat;
copie Certificat înregistrare fiscală;
timbre fiscale 2 buc (2 RON/buc);
documente doveditoare a realităţii contabile cum ar fi: balanţa de verificare semnată şi ştampilată . "




Multumesc mult pt. raspuns!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Certificat de atestare fiscala tmihai2 tmihai2 Buna ziua, Anul trecut ca detinator de parti sociale am obtinut de la ANAF sector 3 certifcatul de atestare fiscala pentru persoana jurdica doar prin ... (vezi toată discuția)
Certificat fiscal , cazier fiscal ASPAZIA ASPAZIA Buna Ziua, va rog sa ma ajutati in urmatoarele probleme : In situatia in care o societate si-a schimbat denumirea comerciala ( in data de 19 MAI 2009) si ... (vezi toată discuția)
Cerere de eliberare certificat de atestare fiscala pentru persoane juridice - model nou 2011 Valentin_buzau Valentin_buzau [b]Cerere de eliberare a certificatului de atestare fiscala (OMFP 2014/2011) [/b] Pentru eliberarea unui certificat de atestare fiscala, contribuabilii ... (vezi toată discuția)