Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Certificat Atestare Fiscala persoane juridice 2013
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Certificat Atestare Fiscala persoane juridice 2013

Stie cineva ce taxa trebuie platita pentru eliberarea certificatului de atestare fiscala pt. persoane juridice - la cererea adminstratorului firmei respective?
Daca a fost cineva cat mai recent...la Finante-Ploiesti
Stiu ca se percepe taxa de timbru...adica?
Am citit OG 29/2012.
2 ron si 3-5 zile de asteptat

"eliberarea certificatului de atestare fiscală pentru persoane juridice
Documente necesare
Dosar cu şină;
cerere tip, completată obligatoriu cu nr.de tel. fix real;
copie C.I. / B.I. şi împuternicire pt. delegat;
copie Certificat înregistrare fiscală;
timbre fiscale 2 buc (2 RON/buc);
documente doveditoare a realităţii contabile cum ar fi: balanţa de verificare semnată şi ştampilată . "

Multumesc mult pt. raspuns!