Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... fonduri UE
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

fonduri UE

Buna ziua!
Doresc sa ajut un medic si, in acelasi timp ,un om deosebit pentru a deschide o clinica de homeopatie, dar as dori sa obtin fonduri nerambursabile. Nu am nici cea mai vaga idee despre procedura. Ma puteti ajuta?
Daca medicul este dispus sa infiinteze clinica in mediul rural (poate incerca si pe un teren -- in proprietate sau concesiune pe minim 10 ani -- adiacent unui oras, dar aflat pe teritoriul administrativ al unei comune), putem sa-l ajutam sa obtina o finantare de 70% din costul fara TVA al investitiei, maxim 200.000 euro, cu conditia ca numarul mediu de angajati pe primii ani de activitate sa nu fie mai mare de 9.
Pentru detalii va rugam sa ne scrieti la adresa de mail: manager@sovconsulting.ro, de unde va vom trimite si ghidul solicitantului pentru programul de finantare adecvat.
Nu tinem informatiile pentru noi, pentru ca nu avem timp de asa ceva.
Succes!