Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Obtinere de fonduri europene pentru o clinica de ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Obtinere de fonduri europene pentru o clinica de medicina alternativa

Locuiesc in Canada si sunt homeopat, cu o practica de aproape 20 de ani. In ultimii ani realizind ca homeopatia clasica este limitata am dezvoltat A New Approach To Healing si bazat pe acesta am reusit sa dezvolt noi medicamente homeopatice unice, mult mai bune si efective decit cele de homeopatie classica. Aceste noi medicamente m-au ajutat sa rezolv cele mai dificile si complexe cazuri/boli cronice pe care nu le-am putut sa le vindec cu remediile clasice. Intrebare: cum as putea obtine fonduri europene pentru o clinica de medicina alternativa in Romania. Doi, cum as putea beneficia de Research Funds to continu si sa diversific gama de remedii si tratamente pe care le-am dezvoltat in ultimii ani. Multumesc.
In lista activitatilor eligibile pentru fonduri europene se numara si asistenta medicala generala sau specializata.
Pentru a fi eligibil, va trebuie un spatiu si un proiect.
Proiectul trebuie sa indeplineasca anumite conditii:
- este dezvoltat si implementat pe teritoriul Romaniei
- este pentru o activitate eligibila
- intr-o zona eligibila
- durata si valoarea se incadreaza intr-o limita
- respecta politicile europene.
Dupa intocmirea proiectului, mai sunt necesare o serie de documente:
- titlu de proprietate/ act de concesiune
- analiza de risc
- studiu de fezabilitate
- proiect tehnic
- aviz de mediu.

Puteti aloca si cercetarii o parte din fondurile primite.
@CristinaPaisa va tog sa-mi spuneti:
1. care este programul european 2014-2020 care finanteaza asistenta medicala generala sau specializata?unde gasesc detalii?
2. @virgilius9 a spus ca doreste sa deschida o clinica in Romania....- intr-o zona eligibila
- durata si valoarea se incadreaza intr-o limita
- respecta politicile europene.
ce inseamna zona eligibila? ce inseamna valoarea incadrata intr-o limita?... politicile europene trebuie respectate pentru ca altfel programul nu este aprobat:) si nu indeplineste conditii de eligibilitate.
Daniela Bolog, Consultant credite si finantari