avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 708 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Obtinere de fonduri europene pentru o clinica de ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Obtinere de fonduri europene pentru o clinica de medicina alternativa

Locuiesc in Canada si sunt homeopat, cu o practica de aproape 20 de ani. In ultimii ani realizind ca homeopatia clasica este limitata am dezvoltat A New Approach To Healing si bazat pe acesta am reusit sa dezvolt noi medicamente homeopatice unice, mult mai bune si efective decit cele de homeopatie classica. Aceste noi medicamente m-au ajutat sa rezolv cele mai dificile si complexe cazuri/boli cronice pe care nu le-am putut sa le vindec cu remediile clasice. Intrebare: cum as putea obtine fonduri europene pentru o clinica de medicina alternativa in Romania. Doi, cum as putea beneficia de Research Funds to continu si sa diversific gama de remedii si tratamente pe care le-am dezvoltat in ultimii ani. Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Daniela Bolog , Consultant credite si finantari 17:56, 30 Ianuarie 2015
In lista activitatilor eligibile pentru fonduri europene se numara si asistenta medicala generala sau specializata.
Pentru a fi eligibil, va trebuie un spatiu si un proiect.
Proiectul trebuie sa indeplineasca anumite conditii:
- este dezvoltat si implementat pe teritoriul Romaniei
- este pentru o activitate eligibila
- intr-o zona eligibila
- durata si valoarea se incadreaza intr-o limita
- respecta politicile europene.
Dupa intocmirea proiectului, mai sunt necesare o serie de documente:
- titlu de proprietate/ act de concesiune
- analiza de risc
- studiu de fezabilitate
- proiect tehnic
- aviz de mediu.

Puteti aloca si cercetarii o parte din fondurile primite.
@CristinaPaisa va tog sa-mi spuneti:
1. care este programul european 2014-2020 care finanteaza asistenta medicala generala sau specializata?unde gasesc detalii?
2. @virgilius9 a spus ca doreste sa deschida o clinica in Romania....- intr-o zona eligibila
- durata si valoarea se incadreaza intr-o limita
- respecta politicile europene.
ce inseamna zona eligibila? ce inseamna valoarea incadrata intr-o limita?... politicile europene trebuie respectate pentru ca altfel programul nu este aprobat:) si nu indeplineste conditii de eligibilitate.
Ultima modificare: Vineri, 30 Ianuarie 2015
Daniela Bolog, Consultant credite si finantari

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Oug 34/2014 - drepturile consumatorilor in cadrul contractelor incheiate cu profesionistii (comenzi suplimente nutritive) Alin Ursu Alin Ursu Buna, Am o mare nelamurire in cazul exceptiei stipulate la art. 3 alin. 3 lit. i. Mai exact, norma prevede ca sunt exceptate de la domeniul de aplicare a ... (vezi toată discuția)
Fonduri europene nerambursabile mihaelafurtuna mihaelafurtuna buna!as dori sa stiu daca as putea obtine fonduri europene nerambursabile pentru un salon de coafura intr-o zona rurala?ce demersuri ar trebui sa fac,cui sa ... (vezi toată discuția)
Accesare fonduri nerambursabile pentru productie si necesitate consultanta rominaduca rominaduca Buna, Ma intereseaza daca o intreprindere mica ce are ca obiect principal de activitate, comertul cu ridicata al materialelor de constructii, cod ... (vezi toată discuția)