avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 743 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Invitare reprezentant ANRMAP sau UCVAP ?
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Invitare reprezentant ANRMAP sau UCVAP ?

Buna seara,

Exista posibilitatea sa invit din propria initiativa un reprezentant ANRMAP sau UCVAP cand se evalueaza ofertele primite in cadrul unei achizitii publice? Dar cand se realizeaza documentatia pentru achizitie?

De la doi avocati, am doua pareri diferite:
- prima este ca nu pot fi invitati si ca reprezentantii vin doar "la intamplare"
- a II-a este ca pot invita un reprezentant cand se evalueaza ofertele dar nu si cand se realizeaza documentatia.

Multumesc de amabilitate si astept raspunsurile dumneavoastra.
Cel mai recent răspuns: sorinqk , utilizator 21:50, 8 August 2013
Puteti invita oricand si pe oricare din cei doi, nu va interzice nimeni.
Din pacate legile nu ii obliga sa si vina, si ma indoiesc ca se vor oferi.
Oricum nici unul nu are in atributii sa verifice documentatii in faza de realizare
Puteti incerca.
Ultima modificare: Joi, 1 August 2013
vlad nicolae, moderator
Va multumesc pentru raspuns :)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Postarea documentatie de atribuire doinasavin doinasavin am initiat o cerere de oferte offline cu faza finala licitatie electronica, si am trimis invitatia in SEAP când postez documentatia de atribuire, dupa ... (vezi toată discuția)
Program anual achizitii publice ContSters15910 ContSters15910 Buna ziua, Programul anual al achizitiilor publice cuprinde si cumpararile directe sau doar procedurile de achizitie publica prevazute de OUG nr.34/2006? ... (vezi toată discuția)
Procedura online andreeaz andreeaz Suntem obligati sa utilizam procedura onlline, dar nu s a dat nici un ghid, etapele care trebuiesc urmarite....primesc mereu pe mail- cursuri seap...tinute la ... (vezi toată discuția)