Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Invitare reprezentant ANRMAP sau UCVAP ?
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Invitare reprezentant ANRMAP sau UCVAP ?

Buna seara,

Exista posibilitatea sa invit din propria initiativa un reprezentant ANRMAP sau UCVAP cand se evalueaza ofertele primite in cadrul unei achizitii publice? Dar cand se realizeaza documentatia pentru achizitie?

De la doi avocati, am doua pareri diferite:
- prima este ca nu pot fi invitati si ca reprezentantii vin doar "la intamplare"
- a II-a este ca pot invita un reprezentant cand se evalueaza ofertele dar nu si cand se realizeaza documentatia.

Multumesc de amabilitate si astept raspunsurile dumneavoastra.
Puteti invita oricand si pe oricare din cei doi, nu va interzice nimeni.
Din pacate legile nu ii obliga sa si vina, si ma indoiesc ca se vor oferi.
Oricum nici unul nu are in atributii sa verifice documentatii in faza de realizare
Puteti incerca.
vlad nicolae, moderator
Va multumesc pentru raspuns :)