avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 583 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Concediu medical de maternitate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Concediu medical de maternitate

Buna!pentru cele 42zile concediu postnatal se ia in calcul si data nasterii sau urmatoarea?eu am nascut pe 22 iun,concediul este pan pe 3 sau 4 aug?multumesc!:)
Cel mai recent răspuns: ContSters285233 , utilizator 15:04, 7 August 2013
Chiar azi m-am ocupat de asa ceva. Mie asa mi-au zis ca se ia in calcul inclusiv data nasterii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie crestere copil versus remuneratie concediu postnatal Roxmi Roxmi Buna ziua! Nu stiu pentru ce sa optez. Situatia este urmatoarea:In perioada 03.10.2014 - 01.09.2015 am fost in concediu fara plata pentru cresterea copilului ... (vezi toată discuția)
Concediu prenatal iulian1983 iulian1983 Buna seara ,imi cer scuze pt asemanarea subiectului meu cu un altul insa as vrea un raspuns concret pe cazul meu deoarece am avut un conflict de idei sa zicem ... (vezi toată discuția)
Cum se calculeaza indemnizatia de crestere copil?! crisstinnaE crisstinnaE Va expun problema mai pe larg: De la 1 iunie 2014 o sa fiu in concediu de prenatal/postanatal( o sa nasc undeva dupa 20 iulie 2014 ) - acest concediu se ... (vezi toată discuția)