avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 696 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Intrebare despre reorganizarea judiciara
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Intrebare despre reorganizarea judiciara

va rog sa-mi explicati ce inseamna reorganizare judiciara a unei societati comerciale si ce se poate intampla cu angajatii acesteia in aceasta situatie va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Ares-3 , moderator 14:34, 1 August 2013
Reorganizarea unei persoane juridice are atât un efect creator, cât şi un efect extinctiv: persoana juridică supusă fiind unei divizări totale, şi-a încetat existenţa.
Continuati sa puneti intrebari in topicul pe care l-ati deschis deja, adica aici:
www.avocatnet.ro/content/for...

Acesta va fi inchis iar ulterior sters pentru ca Regulamentul forumului nu permite deschiderea unui subiect in mai multe sectiuni ale forumului.
Multumesc pentru intelegere.

Completare
Pana am scris ati primit raspuns si aici asa ca redeschid subiectul si va rog sa tineti cont de Regulament pentru cand mai doriti sa puneti intrebari pe forum. Multumesc.
Ultima modificare: Joi, 1 August 2013
Ares-3, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

De ce s-a sters intrebarea ? popalucian popalucian Am avut o intrebare pe o anumita tema si am vazut ca este stearsa. Multumesc. Ps: Am avut mai multe nelamuriri si poate de asta m-am repetat. (vezi toată discuția)
Diferente pensii amarianaro amarianaro Urmatoarea situatie Pot iesi la pensie in mod normal, la limita de varsta (am varsta standard de pensionare si stagiul de cotizare impus) si in acelasi timp ... (vezi toată discuția)
Avertisment neintemeiat aidu aidu Tocmai mi-a fost acordat avertisment, in ... (vezi toată discuția)