Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Investire cu formula executorie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Investire cu formula executorie

In litigiile de munca sentintele date pe fondul cauzei mai necesita investire cu formula executorie?
Hotararile pronuntate in fond sunt definitive si executorii de drept.
nu se mai inveteste cu formula executorie nicio hotarare. mergeti cu ea direct la executorul judecatoresc, el va face incuviintarea executarii silite.