Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj

buna ziua.o intrebare legata de un partaj. am fost casatorit cu sotia mea timp de 16 ani. in decursul casatoriei am adunat mai multe.am divortat anul trecut. avem si doi copii inmpreuna. copii au ramas la mine. momentan sotia sa intors in romania si eu locuiesc cu copii mei in franta, copii fiind la scoli aici. acum sotia vrea sa deschida proces de partaj. ce sanse am de castig sau cat o sa-i revina ei din tot ce am adunat pana acum? va multumesc
Se pleaca de la prezumtia ca bunurile comune dobandite in timpul casatoriei au fost achizitionate in cote egale,dar prin administrarea de probe puteti dovedi o contributie majoritara la dobandirea acestora.Nu tratati superficial problema contactati din timp un avocat care va va invata ce strategie tb facuta.
va multumesc tare mult. asa o sa fac.cu respect!