Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cheltuieli judecata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cheltuieli judecata

In instanta de fond, nu au fost solicitate cheltuieli de judecata, pentru divort cu minor. Unul din accesorii (autoritatea parinteasca) a fost atacata in apel solicitandu-se si cheltuieli de judecata. Intrebarea mea este, daca pierd la apel sunt obligat sa platesc si cheltuielile de la fond? Mentionez ca in hotararea instantei de fond se ia act ca nu au fost cerute cheltuieli de judecata.
Nu aveti ce cheltuieli sa platiti pentru fond din moment ce nu au fost cerute aceste cheltuieli.
Daca pierdeti si instanta dispune, veti plati cheltuielile pentru apel.