Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Accesare fonduri europene nerambursabile 2013
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Accesare fonduri europene nerambursabile 2013

Buna ziua,

Sunt un tanar de 25 de ani, actualmente locuiesc in strainatate si doresc sa stiu care sunt pasii para accesare fonduri nerambursabile ptr. infiintarea unei plantatii de nuci in mediul rural.
Detin in proprietate 5.000 m2 de teren situat in doua locuri diferite.

Conditii ptr. accesare .
Ce cantitate as putea opta ptr. aceasta investitie.

Va multumesc.
Pentru 2013 fondurile sunt epuizate, iar pentru sesiunea 2014-2020 inca nu sunt publicate conditiile, coeficientii UDE care se4 aplica.
Pentru ava forma o idee puteti citi ghidul solicitantului pentru masura 112
[ link extern ] /
Minimum de suprafata, in conditiile din aceasta sesiune, era de 6 UDE, respectiv pentru nuc aveati nevoie de minim 6,5 ha.