Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Imprumut
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Imprumut

am imprumutat unui "prieten" acum 1 an o suma de bani cu act notarial cu data scadenta. Nu a restituiut banii spunand ca are acte depuse la banca pentru acordare imprumut. Cum pot recupera banii? Multumesc!
Daca aveti act notarial, puteti merge direct la executor judecatoresc pentru recuperarea datoriei prin executare silita.
situatia in care datornicul nu are bunuri personale ?
Daca nu are bunuri, nici venituri, nu veti recupera. Poate nu are acum, dar va dobandi, mai asteptati ( fara sa treaca 3 ani de la scadenta) si apelati daca nu va da banii de bunavoie, la executor.
gi-jane2, moderator