Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Achizitie directa
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Achizitie directa

Vreau sa achiztionez
-serviciul de elaborare a PIDU -sub 30.000 euro
-studii de fezabilitate pentru strazi-sub 30.000 euro
Pot sa fac doua contracte distincte sau incalc prevederile art.23 din OUG 34/2006?
Multumesc
Daca sunt din aceeasi grupa de cpv puteti face doua contracte dstincte, dar atribuite prin procedura de achizitie cu justificare in SEAP ptr ANRMAP.
Cred ca nu m-am exprimat suficient de clar
Intentia mea este sa fac achizitie directa pentru ambele contracte, fara a mai efectua procedura pe SEAP -un contract cu o firma celelalt cu alta
Cu multumiri
Nu am verificat corespondenta CPV, dar daca sunt din aceeasi grupa si cumulate au peste 30000, nu se poate, se incalca art.23.
Trebuie procedura de achizitie pentru amandoua.
Poate ma ajuta cineva cu CPV-uri diferite pentru a nu face vreo boroboata.
Va multumesc