Forum Discuţii juridice Executare silită Certificat grefa
Discuție deschisă în Executare silită

Certificat grefa

Buna ziua,
Solicit un punct de vedere in urmatoarea problema: sunt girant la o persoana care a luat un credit auto, de un an si sase luni i s-a pus poprire pe venituri de catre executorul judecatoresc(suma egala cu rata masinii) eu girand cu salariul> Executorul mi-a scos casa la vanzare,desi eu nu am girat cu ea, m-am dus in instanta unde am cerut anularea executarii casei inclusiv a veniturilor iar instanta a anulat masura executarii silite in dosarul executional respectiv .IIn sentinta data de catre judecatorie este admisa cererea mea de anulare dar instanta a omis sa treaca si anularea poprii veniturilor mele: intre timp am cerut completarea hotararii judecatoresti pt. a mentiona si aceasta masura.Intrebarea mea este daca comp.financiar imi poate retine din salariu pana la darea unui raspuns(eu am cerut un certificat de grefa pe care l-am predat contabilullui dar mi-a spus ca nu il ia in considerare )?
Va multumesc !
Cu respect,
Pentru ce motiv a anulat Instanta executarea silita? Nu cumva a fost anulata doar executarea silita imobiliara?
gresiti cand spuneti ca nu ati girat cu casa. Ati garantat cu toate bunurile pe care le aveti in proprietate, inclusiv imobilul.