Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Agroturism - suspendare firma?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Agroturism - suspendare firma?

Bună ziua,
Într-o întrepindere familială cu activitate agroturistica administratorul are diploma in turism. Intră pentru doi ani in concediu de maternitate si de cresterea copilului. Un membru al familiei are diploma de inginer agronom. Acesta din urma poate sa administreze activitatea firmei în aceasta perioadă, sau este necesară suspendarea activității firmei pentru acești doi ani?
Cu respect, Mulțumesc
Se poate. Prezentarea actelor care atesta pregatirea este necesara la infiintare.