Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cati cumparatori pot fi trecuti intr-un contract de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cati cumparatori pot fi trecuti intr-un contract de vanzare-cumparare?

Buna ziua
Am dori sa cumparam un apartament, dar am vrea sa fim 3 propietari trecuti in contractul de vanzare- cumparare(50% mama mea, 25% fratele meu, 25% eu, cota parte din apartament). Este posibil acest lucru ?
Buna ziua,

Nicio prevedere legala nu limiteaza numarul de cumparatori. Puteti mentiona orice doriti dvs. in legatura cu numarul de cumparatori su cu cotele in care fiecare devine proprietar.
ContSters214341, utilizator
Este posibil si urmeaza sa detineti ulterior cumpararii dreptul de proprietate in coproprietate cu ceilalti doi cumparatori.
Va multumesc pentru raspunsuri!