Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Casa ramasa fara mostenitori
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Casa ramasa fara mostenitori

Buna ziua,

In cazul in care proprietarul unei case decedeaza si nu are nicio ruda apropiata care sa mosteneasca casa, cine intra in posesia ei?

Va multumesc!
Cu stima,
Ioana
daca nu exista nicio ruda dun clasele de mostenitori 1-4, nu exista nici testament, mostenirea este vacanta si o culege statul.
ContSters250994, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Eu daca as dori sa cumpar sau sa inchiriez aceasta casa este posibil? cui trebuie sa ma adresez?
pana nu stiti cine sunt mostenitorii nu puteti face nimic.
~ Conținut șters la cerere ~