avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 572 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cerere reexaminare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cerere reexaminare

buna ziua

pentru o cerere de divort care se pare ca nu a avut toate documentele complementare (complement taxa timbru, inscrisuri pentru probele din cerere etc) si pentru care se pare ca s-a trimis instiintare de la judecatorie, care instiintare nu am primit-o in schimb, in urma sedintei de ieri s-a dat solutia :

"Tip solutie: Anulează cererea
Solutia pe scurt: Anuleaza cererea. Cu cerere de reexaminare. Pronuntata in sedinta publica.
Document: Încheiere finală (dezinvestire) 07.08.2013"

Ati putea sa imi spuneti va rog ce reprezinta aceasta cerere de reexaminare?
Aceasta solutie e definitiva? Mai este posibil sa duc documentele aditionale cerute si sa se continue procesul? sau trebuie depusa o noua cerere si reluat tot procedul de la inceput?

multumesc in avans
Ultima modificare: Joi, 8 August 2013
eusebiu100, utilizator
Cel mai recent răspuns: eusebiu100 , utilizator 15:54, 8 August 2013
pai tocmai ca desi citatia s-a emis pe dara de 8/07 , la 4 zile dupa ce s-a depus cererea, si s-a transmis pe 25/07, nu s-a primit nicio citatie acasa.
Oare de unde s-a primit la judecatorie confirmarea de primire a citatiei, din moment ce nu a ajuns la destinatie?
se poate verifica acest lucru la dosar?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cerere de restituire cauțiune anulată. ce trebuie să fac în continuare ca să-mi pot recupera banii? andrea_u andrea_u Buna seara, In 2014 februarie am castigat primul proces impotriva unui IFN - anularea executarii silite. Iar in aprilie 2014 a fost aprobat si restituirea ... (vezi toată discuția)
Va rog dati-mi ajutor, am termen pe 23.07.2014 vrica vrica Un partener a solicitat unui BEJ executarea silita a unui BO prin executor in corespondenta purtata el recunoaste ca i-am achitat o parte de creanta Eu am ... (vezi toată discuția)