Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cerere reexaminare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cerere reexaminare

buna ziua

pentru o cerere de divort care se pare ca nu a avut toate documentele complementare (complement taxa timbru, inscrisuri pentru probele din cerere etc) si pentru care se pare ca s-a trimis instiintare de la judecatorie, care instiintare nu am primit-o in schimb, in urma sedintei de ieri s-a dat solutia :

"Tip solutie: Anulează cererea
Solutia pe scurt: Anuleaza cererea. Cu cerere de reexaminare. Pronuntata in sedinta publica.
Document: Încheiere finală (dezinvestire) 07.08.2013"

Ati putea sa imi spuneti va rog ce reprezinta aceasta cerere de reexaminare?
Aceasta solutie e definitiva? Mai este posibil sa duc documentele aditionale cerute si sa se continue procesul? sau trebuie depusa o noua cerere si reluat tot procedul de la inceput?

multumesc in avans
eusebiu100, utilizator
pai tocmai ca desi citatia s-a emis pe dara de 8/07 , la 4 zile dupa ce s-a depus cererea, si s-a transmis pe 25/07, nu s-a primit nicio citatie acasa.
Oare de unde s-a primit la judecatorie confirmarea de primire a citatiei, din moment ce nu a ajuns la destinatie?
se poate verifica acest lucru la dosar?