Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Probleme cu vecini la casa particulara
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Probleme cu vecini la casa particulara

buna am o casa particulara la tara care dintre gardurile ce imprejmuiesc curtea si gradina sunt ale mele conform legi?
AlexBondea, utilizator
Buna cele de la strada probabil, gardul ce desparte 2 proprietati sunt comune, sau asa ar trebui sa fie. nu sunt specialist, dar locuiesc la casa
intretinerea si reparatiile lor cad in grija ambilor vecini, daca unul e mai avut...poate sa o faca si pe cheltuiala lui:D